Дъг Севън напуска Майкрософт Редмънд, за да се присъедини към Телерик
Тази седмица Дъг Севън, доскоро продуктов мениджър за Visual Studio на Microsoft Corp. (Redmond) напусна Майкрософт, за да се присъедини към екипа на Телерик. Дъг ръководеше дълги години продуктовата линия “Microsoft Visual Studio” (Visual Studio Professional, VS Express и VS LightSwitch) в Майкросфт. Сега се присъединява към Телерик, за да развива ново продуктово направление (under NDA). За повече информация разгледайте блога на Дъг: http://dougseven.com/2011/07/18/goodbye-microsoft-hello-telerik/.
Българската софтуерна фирма Телерик купува ИТ компании в Германия, САЩ и Канада
Приятно е да научим, че български технологични компании привличат ключови ръководни кадри от компании като Майкрософт и купуват чужди ИТ компании в Германия, САЩ, Канада и по целия свят:
- Българската компания Телерик купува немската компания Vanatec през 2008 г. и нейният ORM продукт за .NET, по-късно известен като Telerik OpenAccess ORM
- Българската компания Телерик придобива продукта JustCode (приствака към Visual Studio за анализ на кода в реално време) от немската компания Omicore през 2009 г.
- Българската фирма Телерик АД купува американската фирма ArtOfTest през 2010 г. и придобива продуктова линия за автоматизирано тестване на софтуер
- Българската компания Телерик създава съвместен бизнес с канадската компания Imaginet през 2010 г. и за съвместна разработка на линия от продукти в областта на agile project management
- Българската компания Телерик купува американската компания Mallsoft през 2011 г. и придобива eCommerce модули за своята популярна CMS система Sitefinity
Смятам, че трябва да сме годри, че сред родната ИТ индустрия има такива успешни на световно ниво фирми като Телерик.
Настоящата статия е лично мнение на нейния автор и не е обвързана с организациите, с които той работи. Информацията за придобиване на компании и продукти, сливания и партньорства е публично оповестена в статии и блогове в Интернет.
19 Responses to “Дъг Севън напуска Майкрософт Редмънд, за да се присъедини към Телерик”
Браво! Това се казва страхотна новина.
Супер е това. Поздравления за Телерик!
супер прочетох му блога на пича Много е напред и вероятно ще бута напред
Телерик са доста известни сред служителите на DevDiv. Добре е да се чуват, че и американци работят в български компании, не само обратното!
Това дето си пропуснал да напишеш, е че самите Телерик са 90% собственост на Съмит Партнерс и в този си вид не са особено много българска фирма.
Наистина от даден момент нататък в Телерик има участие на Summit Partners, но то е по-скоро минорна, отколко мажорна част. Може да погледнеш документите в Търговския регистър (публични са). Дяловете на чужденците не са особено големи.
Гледал съм ги, Наков. Отдавна. За разлика от тебе аз си проверявам нещата.
Съмит Парнтерс ТЛК-А – 15,728
Съмит Партнерс ТЛК-Б – 8,061
ЕМЕА Ай Ти Инвестмънтс – 22,182
или близо 46,000 от общо около 56,000 акции. Тези тричките компании горе се представляват от едни и същи адвокати и очевидно са свързани. Да не говорим, че привелигированите акции Клас А всичките са на венчър капиталистите.
Двамата СЕО-та имат под 2% от компанията, останалото е раздробено на разни хора.
https://public.brra.bg/CheckUps/Verifications/VerificationPersonOrg.ra
Погледни последния годишен отчет и списъка на акционеите. Реално в “Досие” последния документ “Г1”.
Реално бачкате на мазни венчър-капиталистчета. Евала за успеха. В целия си живот към това съм се стремял, да давам кинти към мастерите, които ме притежават.
Какво се учудвате, той Наков показа колко може да бъде собственик на фирма. Толкова му стигат силите на момчето, така че да бачка за чужденците си е перфектен избор. Много по-добър от този да рекетира курсисти в НАРС.
Не познавам г-н Наков, но в крайна сметка всеки гледа да се оправи по някакъв начин с живота – в което няма лошо. Много по-добре е, че е амбициозен и се мъчи да направи нещо, а не коментира и обижда като други тук. Светлин Наков поне е създал име 🙂
Българските фирми, чиито продукти се ползват по цял свят, се броят на пръстите на едната ръка. Аз лично не бих говорил срещу нито една от тях, тъй като съм българин – по-скоро се радвам, че изобщо има такива.
Клоновете на западни фирми, чийто продукти се ползват по целия свят, са сигурно над сто.
– САП (почва от българската фирма ПроСист)
– ВМУеар (почва от българската фирма Сайънт)
– Сиско (УебЕкс, почва от българския клон на Тъмбълуийд)
– Мънибуукърс / Партигеймърс (Парти Покер с капитализация 4 милиарда, почва от България)
– ХП, Сименс, МикроФокус, Експериън и да не продължавам.
Просто промиването на мозъка във фирми като Телерик е уникално и си личи по патетичните постове.
Между другото средния брой персонал на фирмите, изкупени от Телерик с парите на Съмит от списъка горе е 2.5 човека.
“САП (почва от българската фирма ПроСист)
ВМУеар (почва от българската фирма Сайънт)”
A Оракъл от Сирма или Мусала почва 😉
Човека говори за българските офиси. Телерик е български офис на американска фирма, където бачка евтината работна ръка и в този си смисъл не е нищо различно от другите фирми.
Кириле да беше проверил първо каква е тази компания ЕМЕА Ай Ти Инвестмънтс . Едно е сигурно повече от 50% от Телерик е собственост на български граждани.
Това е голяма постиженение, да основеш фирма, и после да се чудиш как 50% от това е твое. Поздравления за мега схемата и за 10-те години бачкане.
Не пич, голямото постижение е да продадеш полочината и после да има 1/4 от това дето е останало и другия с това да е Бойко. Това е забележителното.
https://softuni.bg